úterý 19. června 2018

21/6/2018 - Praha, Punctum - Lèche moi, Lionel Dixit


A2+ and Letmo Productions present: LÈCHE MOI (fr) + LIONEL DIXIT(cz)

Vstup: 130/100 CZK

Francouzské duo s romantickým názvem Lèche moi (Vyliž mě) na své zatím jediné nahrávce, EP nazvaném Sortie 13, neomračuje žádným hyperfuturistickým koktejlem, přestože se tu stýkají na první zdání nespojité prvky. Naopak poměrně zjevně odkazuje do minulosti, ať už jde o foetusovský industrial, nebo o živelný projev zpěvačky ve stylu rané PJ Harvey, nemluvě ani o cover verzi od Birthday Party. To vše se v produkci Lèche moi potkává upgradované současným, přesto však syrovým zvukem, s dekadentně rockovou atmosférou, kterou umocňuje občasné použití banja a foukací harmoniky. Jindy jsou naopak v popředí elektronické beaty, vyznění však zůstává jemně nostalgické. Vysoká blondýna zpívá sametovým hlasem: „Lick me, kiss me black!“ A v neděli se v rukávu skrývá hezký malý nůž. V tomto případě ve čtvrtek.
https://leche-moi.bandcamp.com

Pardubické „noise-elektronické“ duo Lionel Dixit využívá elektroniku, bicí, kytaru, trubku, flétnu, to vše ale doplňují různé efekty a spousta samplů čerpajících z nejrůznějších, často velice odlehlých žánrů a období. Na zatím posledním, loňském albu Zvukem III se mísí dubstep s kytarovým brnkáním, filmové úryvky s Mendelssohnovým svatebním pochodem, improvizace s krajní sveřepostí. Jde o „podvratnou taneční hudbu“, jak uvádí sami tvůrci? Je to žánrová parodie nebo lokální podivínství? Možná je to hudební vtip: „Lionel Dixit vzal 2 a udělal 1. Lionel Dixit ví, ale nechá se překvapit. Lionel Dixit trhá, ale má rád...“ Má se člověk smát, pokud vtip nepochopí?
https://obsedante.bandcamp.com/album/obs-30-zvukem-i-i-i

http://punctum.cz/
http://advojka.cz/A2+
http://letmo.net/productions/


A pair of post punk electro rock tongues. A beat box and a banjo. A long tall blond girl with a strong velvety voice and a bald guy with a deep voice. The light at the end of the tunnel. There's darkness in the sky but there's joy in sex. Music gives you fever. Lick me, kiss me black. And on Sundays, a pretty little knife hides in your sleeve.


Žádné komentáře:

Okomentovat